Indiánské tety

Teta Alenka a teta Renča jsou s dětmi každý den v týdnu.
Ostatní tety chodí pomáhat, když mezi nás přijde nový indiánek, když je indiánků velký počet nebo když hlavní tety čerpají dovolenou.
Víme, jak je pro děti důležitá jistota. Vytváříme ji i tím, že se u nich každý měsíc nestřídají různé tety, ale starají se o ně tety, které znají a na které jsou zvyklé.

Teta Alenka

Od malička mám ráda pohádku „Tři oříšky pro Popelku“ a dodnes věřím na kouzla. Abych stíhala své dceři Markétce, preferuji zdravá jídla (třeba těstoviny a lososa). Má nejoblíbenější zvířata jsou koně nejen pro pohodu, kterou vyvolávají projížďky na nich, ale i pro jejich všestranné využití: pomáhají v lesích, dělají radost při sportu, pomáhají nemocným… Zlatá stvoření! Svůj volný čas nejraději trávím s Markétkou a s manželem. Společně pečujeme o zahrádku, jezdíme na kole, na chalupu a v zimě rádi vyrážíme na lyže nebo na brusle.

S prací s dětmi mám mnohaleté zkušenosti. Moje dospělá dcera Anetka vystudovala na inženýrku a nyní se svým manželem plánují stavbu domu. V rodném hnízdě mi zůstala čtyřletá Markétka, které se denně láskyplně věnuji a vedu ji ke kreativitě, veselosti a samostatnosti. Budu se snažit o to, aby se u nás děti bavily, něčemu se naučily a zároveň byly v přátelském a bezpečném prostředí.

Životní motta: „V životě není důležité, co máš, ale koho máš.“ „Dělat, co máš rád, znamená být svobodný. Mít rád, co děláš, znamená být šťastný.“

Teta Renča

Nejraději mám animované pohádky. Volný čas trávím se svou rodinou, podnikáme výlety, chodíme na procházky, hrajeme deskové hry, jezdíme na kolečkových bruslích. Když mám chvilku sama pro sebe, tak si zajdu zacvičit do fitka.
 
S dětmi mám zkušenosti již od svého dětství. Od 12 let jsem hlídávala svou neteř a synovce. Dále děti známých, kamarádů a rodiny. Už od malička byl můj sen být prodavačkou a učitelkou v MŠ. O Vaše děti budu vždy pečovat s láskou a respektem, budou v bezpečí a užijí si spoustu zábavy.
 
Životní motto: “Chovej se k druhému tak, jak chceš, aby se ostatní chovali k tobě.”

Teta Katka

Nejraději mám pohádku „Vzhůru do oblak“ a mé nejoblíbenější jídlo jsou špagety. Ve volném čase ráda čtu, jezdím na kole a peču.

Dětem se věnuji od roku 1999, tedy přes dvacet let. Hlídávala jsem bratránky a synovce, vedu kroužky pro děti, pořádám víkendovky a tábory. V posledních letech se zaměřuji na aktivity pro rodiče s dětmi.

Jako malá jsem chtěla být paní učitelkou ve školce nebo pokladní. Sen být pokladní jsem si před několika lety splnila. Teď si plním druhý sen – věnuji se malým dětem prací v Indiánkovi.

Životní motto: „Nic není jen náhoda.“ (Mistr Oogway)

Teta Anetka

Nejraději mám pohádku Lví král. Vypráví příběh o tom, že i  z malého koťátka může vyrůst král zvířat. Doma mám tři chlupaté spolubydlící (dvě kočky a jedno hravé kotě).

Ve volném čase ráda vyrážím za přírodou do lesů či hor. K mým splněným turistickým snům, krom krás Česka, patří třeba pohoří Korsiky 🙂 

Posledních šest let mě můžete najít v hlídacím dětském koutku Avion Junior. S dětmi pracuji přibližně osmnáct let. Začala jsem praxí na střední škole ve školce, přes dětskou skupinu Kuřátko, až po lektorku ekologické výchovy v mateřských a základních školách.

S dětmi ráda vyrábím a maluju. Baví mě jak deskové, tak únikové hry. V létě  plavu a jezdím na kole, v zimě vyrážím lyžovat.

Životní motto: ,,Co můžeš udelat dnes, neodkládej na zítřek 

Teta Jitka

Miluji všechny pohádky, jak hrané, tak animované. Kdybych měla vybrat své nejoblíbenější, tak to budou „Jak vycvičit draka“ a „Odvážná Vaina“. Moc mi chutnají domácí marmelády a dýňová polévka. Miluju všechna zvířátka. Mezi ty nejoblíbenější patří kočky, koně, fretky a draci. Doma mám kočičku a akvárium. Zálib mám opravdu hodně: vaření, šití, vymýšlení her pro děti, organizování akcí pro děti, fantasy, dračí doupě, čtení, kreslení, příroda, první pomoc, kolo, biologie, hra na flétnu, turistika, výlety, historie, modelářství, balkónová zahrádka, zvířátka.

S dětmi pracuji od svých 15 let, tedy letos celkem 28 let. Mám praxi jak v neziskových organizacích, tak v domech dětí, dále s vedením kurzů pro předškolní děti. Vychovávám své dva syny (6 a 13 let) a měla jsem dva a půl roku v pěstounské péči 15 letou slečnu. Práce s dětmi je mým koníčkem a mám ji velmi ráda. V roce 2009 jsem získala ocenění městského obvodu Ostrava – Jih za dlouholetou práci s dětmi. Jsem nositelkou 5. stupně Březového lístku (ocenění za práci s dětmi a mládeží). Mám kurz první pomoci a kurz péče o děti. Dětem se věnuji vlastně celý svůj život.

Životní motto: „Pokud chceme změnit svět, jděme na to přes výchovu dětí. Když jim ukážeme pevné hranice a svou lásku, najdou si dobré vzory k opakování a změní svět v lepší místo pro život.“