Indiánské tety

Teta Alenka a teta Renča jsou s dětmi každý den v týdnu.
Ostatní chodí pomáhat, když mezi nás přijde nový indiánek, když je indiánků velký počet nebo když hlavní tety čerpají dovolenou.
Víme, jak je pro děti důležitá jistota. Vytváříme ji i tím, že se u nich každý měsíc nestřídají různé pečující osoby, ale starají se o ně ti, které znají a na které jsou zvyklé.

Teta Alenka

Od malička mám ráda pohádku „Tři oříšky pro Popelku“ a dodnes věřím na kouzla. Abych stíhala své dceři Markétce, preferuji zdravá jídla (třeba těstoviny a lososa). Má nejoblíbenější zvířata jsou koně nejen pro pohodu, kterou vyvolávají projížďky na nich, ale i pro jejich všestranné využití: pomáhají v lesích, dělají radost při sportu, pomáhají nemocným… Zlatá stvoření! Svůj volný čas nejraději trávím s Markétkou a s manželem. Společně pečujeme o zahrádku, jezdíme na kole, na chalupu a v zimě rádi vyrážíme na lyže nebo na brusle.

S prací s dětmi mám mnohaleté zkušenosti. Moje dospělá dcera Anetka vystudovala na inženýrku a nyní se svým manželem plánují stavbu domu. V rodném hnízdě mi zůstala čtyřletá Markétka, které se denně láskyplně věnuji a vedu ji ke kreativitě, veselosti a samostatnosti. Budu se snažit o to, aby se u nás děti bavily, něčemu se naučily a zároveň byly v přátelském a bezpečném prostředí.

Životní motta: „V životě není důležité, co máš, ale koho máš.“ „Dělat, co máš rád, znamená být svobodný. Mít rád, co děláš, znamená být šťastný.“

Teta Renča

Nejraději mám animované pohádky. Volný čas trávím se svou rodinou, podnikáme výlety, chodíme na procházky, hrajeme deskové hry, jezdíme na kolečkových bruslích. Když mám chvilku sama pro sebe, tak si zajdu zacvičit do fitka.
 
S dětmi mám zkušenosti již od svého dětství. Od 12 let jsem hlídávala svou neteř a synovce. Dále děti známých, kamarádů a rodiny. Už od malička byl můj sen být prodavačkou a učitelkou v MŠ. O Vaše děti budu vždy pečovat s láskou a respektem, budou v bezpečí a užijí si spoustu zábavy.
 
Životní motto: “Chovej se k druhému tak, jak chceš, aby se ostatní chovali k tobě.”

Teta Katka

Nejraději mám pohádku „Vzhůru do oblak“ a mé nejoblíbenější jídlo jsou špagety. Ve volném čase ráda čtu, jezdím na kole a peču.

Dětem se věnuji od roku 1999, tedy přes dvacet let. Hlídávala jsem bratránky a synovce, vedu kroužky pro děti, pořádám víkendovky a tábory. V posledních letech se zaměřuji na aktivity pro rodiče s dětmi.

Jako malá jsem chtěla být paní učitelkou ve školce nebo pokladní. Sen být pokladní jsem si před několika lety splnila. Teď si plním druhý sen – věnuji se malým dětem prací v Indiánkovi.

Životní motto: „Nic není jen náhoda.“ (Mistr Oogway)

Ostatní tety a strejdové

Když mají tety dovolenou nebo z nějakého důvodu nejsou v práci, chodí nám pomáhat ověření lidičkové 🙂

Zleva: Kačka, Filip, Amálka, Evča

Prosinec 2021 v Indiánkovi (96)