O nás

“Indiánek nabízí příjemné, kamarádské a bezpečné prostředí pro předškolní  děti.
I když jsme dětskou skupinou, a ne mateřskou školou, neposkytujeme dětem jen obyčejné hlídání, ale i vzdělávání a zábavu, odpovídající jejich věku.”
Co to je dětská skupina?

Dětské skupiny poskytují pravidelnou péči o předškolní děti. Jsou obdobou mateřských školek. Činnost dětských skupin je zaměřena na výchovu, učení hygienických a kulturních návyků a také na rozvoj schopností dětí.

 Kde mám jistotu, že se dokážete o mé dítko postarat?

Jsme registrovanou dětskou skupinou podle zákona č. 247/2014 Sb., o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině, a o změně souvisejících zákonů. Seznam evidovaných dětských skupin naleznete na webových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí http://evidence.mpsv.cz/eEDS/index.php .

Potřebujete poradit? Zavolejte nám!
+420 773 657 933

Jak jsme se dostali k nápadu vybudovat dětskou skupinu?

 

Dakoťáci jsou spolek, který se od roku 2001 věnuje pravidelné celoroční zájmové činnosti v oblasti volného času dětí a mládeže. Během školního roku provozujeme rozmanité kroužky, přes prázdniny pořádáme tradiční i příměstské tábory. Dále organizujeme sportovní turnaje, turnaje v deskových hrách, dětská odpoledne, karnevaly, akce a tábory pro rodiče s dětmi a mnoho dalšího.

Protože v naší nabídce chyběly aktivity pro rodiny s malinkými dětmi, založili jsme v roce 2016 kroužek „Kulíšek“ určený pro rodiče s dětmi. Program se skládal z hraní her, vyrábění, básniček, říkanek i volné zábavy. O rok později začala pro maminky s dětmi do 4 let fungovat „Hernička pro malá sluníčka“. V ní si děti formou volné hry zvykají na kolektiv vrstevníků a maminky sdílí rodičovské zkušenosti.

V roce 2019 byl vyhlášen dotační program na vybudování nových dětských skupin. Jelikož vidíme obrovský smysl v práci s malými dětmi, do programu jsme se přihlásili. Naše žádost byla schválena, tak jsme se pustili do realizace. Těšíme se na malé indiánky, kteří v naší dětské skupině budou poznávat nové kamarády a objevovat svět!

Venkovní aktivity

Trávíme venku tolik času, kolik nám počasí dovolí. Děti pobyt venku milují. K dispozici máme oplocené venkovní prostory, kde se věnujeme jak organizovaným aktivitám, tak volné hře dětí.

Vzdělávací program

Aktivity jsou zaměřeny na všestranný rozvoj dětí a korespondují s Plánem výchovy Indiánka.

Podporujeme kreativitu

S dětmi tvoříme, vyrábíme, malujeme, nasloucháme jejich nápadům a necháváme je vymýšlet řešení drobných problémů.